Aktualności

22 maja 2019 w Pałacu i Folwarku Galiny odbyła się ceremonia zamknięcia XVII Mistrzostw Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym . Słowa, które usłyszeliśmy od gości, sędziów i przede wszystkim uczestników pozwalają nam z dumą podsumować wydarzenie. W ocenie wszystkich główny organizator - Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach z powierzonego zadania organizacji jednej z trzech eliminacji do mistrzostw ogólnopolskich wywiązał się wzorowo. W czasie dwóch dni 20 zespołów ratownictwa medycznego zmierzyło się z 10 konkurencjami ( 8 medycznymi i 2 technicznymi ). Przedstawiamy państwu wyniki najlepszych załóg w poszczególnych konkurencjach oraz pierwsze osiem zespołów które zostały zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego , który odbędzie się w dniach 11-13.09.2019 w Legnicy.
 
Przypominamy, że nasz bartoszycki zespół ma zagwarantowany udział w mistrzostwach ogólnopolskich i decyzja o nie uczestnictwie w naszych eliminacjach była zamierzona, ze względu na uniknięcie podejrzeń o znajomość założeń konkurencji medycznych.
 
1 ) Nagroda fair play ( za wzorową postawę i udzielnie pomocy przygodnemu świadkowi, u którego doszło do omdlenia ) dla :
Filipa Harasima, Adama Pokorskiego , Miłosza Zagrodnika reprezentujących Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy
oraz
Marcina Mielniczek, Izabeli Gorlo, Łukasza Jermaka reprezentujących Olmedicę Olecko
 
2) Nagroda dla najsympatyczniejszego zespołu dla:
Alicji Krzempek, Sylwii Dudziak, Julii Roman reprezentujący Bielskie Pogotowie Ratunkowe
 
3) Nagroda dla najlepszego zespołu zagranicznego dla:
Stanisława Aleinkov, Yurii Hural, Vasil Shevchuk, Oleh Hural z Kołomyi - 12 miejsce w klasyfikacji generalnej
 
4) Tytuł Mistrza Warmii i Mazur dla:
Marcina Mielniczek, Izabeli Gorlo, Łukasza Jermaka reprezentujących Olmedicę Olecko
 
5) Nagrody za najlepiej ukończone konkurencje:

  • "Elektryka prąd nie tyka" dla:

Marcina Mielniczek, Izabeli Gorlo, Łukasza Jermaka reprezentujących Olmedicę Olecko
 

  • "Staszek z Alcatraz" dla:

Macieja Denisiuka, Bartłomieja Zimocha, Patryka Fortuniaka reprezentujących Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie
 

  • "Ciężki BLS" dla:

Mateusza Jastrzębskiego, Mariusza Klisiatys, Adama Świerszcza reprezentujących Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Piszu
 

  • "Lot nad kukułczym gniazdem" dla:

Marka Grabowskiego, Wojciecha Śnieguły, Dawida Mrowiec reprezentujących Krakowskie Pogotowie Ratunkowe
oraz
Marcina Mielniczek, Izabeli Gorlo, Łukasza Jermaka reprezentujących Olmedicę Olecko
 

  • "Czynnik VIII" dla:

Marcina Mielniczek, Izabeli Gorlo, Łukasza Jermaka reprezentujących Olmedicę Olecko
 

  • "Ambona" dla:

Marcina Mielniczek, Izabeli Gorlo, Łukasza Jermaka reprezentujących Olmedicę Olecko
 

  • "Trwa analiza" dla:

Marka Grabowskiego, Wojciecha Śnieguły, Dawida Mrowiec reprezentujących Krakowskie Pogotowie Ratunkowe
oraz
Mateusza Skalniak, Anny Kozioł, Jacka Błasiaka reprezentujących Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu
 

  • "Można intubować ?" dla:

Macieja Denisiuka, Bartłomieja Zimocha, Patryka Fortuniaka reprezentujących Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie
 

  • "Co to za lek ?" dla:

Łukasza Kondrusika, Romana Mantaj, Piotra Tatol reprezentujących Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie
 

  • "Escape room 2" dla:

Mateusza Jastrzębskiego, Mariusza Klisiatys, Adama Świerszcza reprezentujących Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Piszu
 
 
6) Klasyfikacja generalna:
 
I. Maciej Denisiuk, Bartłomiej Zimoch, Patryk Fortuniak reprezentujących Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie
 
II. Łukasz Kondrusik, Roman Mantaj, Piotr Tatol reprezentujących Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie
 
III. Marcin Mielniczek, Izabela Gorlo, Łukasz Jermak reprezentujących Olmedicę Olecko
 
 
4. Mateusz Skalniak, Anna Kozioł, Jacka Błasiak reprezentujących Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu
 
5. Marek Grabowskie, Wojciech Śnieguła, Dawid Mrowiec reprezentujących Krakowskie Pogotowie Ratunkowe
 
6. Mateusz Jastrzębski, Mariusz Klisiatys, Adam Świerszcz reprezentujących Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Piszu
 
7. Marek Bulski, reprezentujących Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie
 
8. Alicja Krzempek, Sylwia Dudziak, Julia Roman reprezentujące Bielskie Pogotowie Ratunkowe
 
 
 
W przygotowanie, organizację i właściwy przebieg mistrzostw zaangażowanych było wiele osób. Chcieliśmy w sposób szczególny podziękować:
 

  • sędziom: Tadeuszowi Miłowskiemu, Krzysztofowi Rąkowskiemu, Adamowi Płaczkowi, Barbarze Bohdan, Blance Dworaczek, Januszowi Łucja, Izabeli Siuda, Tomaszowi Dziokan, Jackowi Apanasewiczowi, Rafałowi Śledzinskiemu, Kamilowi Miodek, Pawłowi Dziurzyńskiemu, Danucie Prak, Mariuszowi Grażewicz

 

  • Zmorzyńskiemu Kamilowi, Bartłomiejowi Mysiewicz, Marcinowi Ferdycz, Łukaszowi Piotrowskiemu, Adrianowi Łazorko, Sebastianowi Pimpis z Zakładu Karnego w Kamińsku
  • Karolowi Chilmanowicz, Krzysztofowi Dyrwal z Starostwa Powiatowego w Bartoszycach
  • Rafałowi Jaroszewskiemu, Grzegorzowi Jarzynka ze Straży Miejskiej w Bartoszycach
  • Bartłomiejowi Chilmanowicz, Przemysławowi Mikulak, Damianowi Iwańczyk z Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach
  • Pawłowi Mazuro, Grzegorzowi Szlachtowicz z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach
  • Sławomirowi Mandywel, Tomaszowi Klimuk, Grzegorzowi Sipko z Placówki Straży Granicznej w Bezledach
  • Zbigniewowi Szysce, Arkadiuszowi Szymańskiemu
  • Marcinowi Jędrych, Erykowi Szlachcie, Bartoszowi Stefaniak ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Bartoszycach
  • Norbertowi Gromulskiemu z Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
  • uczniom klasy mundurowej i medycznej z Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim

 

  • Wojciechowi Borowemu, Markowi Ługowskiemu, Joannie Chroboczek, Karolinie Sosnkowskiej, Oldze Rutkowskiej, Tomaszowi Pająk, Łukaszowi Mysakowskiemu, Arkadiuszowi Kosut, Adamowi Dowgiałło, Adrainowi Grochowskiemu, Wiesławowi Pająk, Przemysławowi Bujwid, Dorocie Koniuszaniec, Danielowi Rożko, Arielowi Stysiak, Przemysławowi Gruba, Edycie Dziekan, Krzysztofowi Orlankowicz, Kamili Daszkiewicz, Iwonie Pszczołowskiej, Elżbiecie Kucińskiej, Grażynie Ossowskiej, Jolancie dzik, Danucie Kozłowskiej, Grzegorzowi Biłas, Marzenie Biernackiej ze Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach

Szanowni Państwo
 
Przedstawiamy końcową klasyfikację z podziałem na poszczególne zadania mistrzostw.
Odnośnik znajdziecie Państwo po prawej stronie►
 
 
XVII Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym Bartoszyce 2019
 
Lista zespołów
 
1. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe
2. WSPR w Szczecinie
3. WSPR w Szczecinie
4. Bielskie Pogotowie Ratunkowe
5. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe
6. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe
7. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy
8. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Garwolinie
9. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu
10. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach
11. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SP ZOZ w Warszawie
12. SPZOZ MEDITRANS OSTROŁĘKA Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Przasnyszu
13. Szpital Mrągowski im. Michała Kajki Sp. z o.o.
14. "Olmedica" w Olecku Sp. z o.o.
15. Zespół Opieki Zdrowotnej Lidzbark Warmiński
16. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Piszu
17. WSPR Olsztyn
18. Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczytnie
19. Zespół z Ukrainy – Kołomyi
20. Zespół z Ukrainy – Wierchowina
21. Zespół z Ukrainy - Łuck
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Szanowni Państwo.
 
Ze względów logistycznych zostaliśmy zmuszenie przenieść bazę noclegową uczestników do miejscowości Dębówko.
Uczestnicy zostaną zakwaterowani w Hotelu Dworek Dębówko
http://dworekdebowko.pl/
 
Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Patronat Honorowy

Organizatorzy

Patronat medialny

Instytucje wspierające

Główny sponsor

 

Sponsorzy