Oddział Chorób Wewnętrznych z Salą Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego

Oddział Wewnętrzny z Salą Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego liczy 32 łóżka (w tym 5 łóżek intensywnego nadzoru z ciągłym monitoringiem) i zajmuje się diagnostyką i leczeniem zachowawczym pacjentów z chorobami z zakresu szeroko pojętych schorzeń internistycznych. Szeroki profil działania jest możliwy dzięki kadrze lekarskiej z dużym doświadczeniem klinicznym z tytułami specjalistów nie tylko z chorób wewnętrznych, ale również węższych specjalizacji (kardiologia, endokrynologia, reumatologia) jak również oddanej pracy pielęgniarek, które także systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje. W Sali Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego leczeni są pacjenci w stanach zagrożenia życia. Przy Oddziale funkcjonuje Pracownia Diagnostyki Kardiologicznej i USG - wykonywane są badania ECHO, próby wysiłkowe, holtery ciśnieniowe, holtery EKG, badania USG oraz badania dopplerowskie naczyń. W Pracowni Endoskopowej wykonujemy gastroskopię i kolonoskopię, a w działach diagnostyki obrazowej TK i MRI. Dostęp do tych badań umożliwia sprawna diagnostykę i leczenie licznych schorzeń. Współpracujemy z oddziałami referencyjnymi, konsultantami i specjalistami z różnych dziedzin medycyny. Rocznie  przyjmujemy ok. 2100 pacjentów.

Wykonywane zabiegi, badania, usługi:

W Pracowni Diagnostyki Kardiologicznej i USG: ECHO, próby wysiłkowe, holtery ciśnieniowe, holtery EKG, badania USG, badania dopplerowskie naczyń.
W Pracowni Endoskopowej: gastroskopia i kolonoskopia.
W działach diagnostyki obrazowej TK i MRI.

Liczba łóżek w oddziale:

Koordynator/ Kierownik

Lek.med. Daniel Przybycień
Sylwetka koordynatora/kierownika:

Specjalizacje: Choroby wewnętrzne II, specjalista kardiolog

Lekarze/ kadra

lek.med. Mirosława Kamińska - specjalizacje choroby wewnętrzne II,
lek.med. Katarzyna Guzanek - specjalizacje choroby wewnętrzne, specjalista kardiolog
lek.med. Halina Kołakowska - specjalizacje choroby wewnętrzne II, specjalista endokrynolog II
lek.med. Małgorzata Piechowska - specjalizacje choroby wewnętrzne II, specjalista reumatolog
lek. med. Maria Ewa Trynkowska

Pielęgniarka/ Położna oddziałowa