Posługa duszpasterska

×

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /includes/menu.inc).

Na terenie Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II znajduje się kaplica szpitalna (blok B poziom I)

Kaplica otwarta jest całą dobę

 

,, Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, aby się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.(...) Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie”.. (Jk 5 14-16)”

 

Posługę duszpasterską w porządku rzymsko - katolickim pełni ksiądz mgr Leszek Muzyka z Parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bartoszycach.

Ksiądz kapelan świadczy posługę kapłańską przez całą dobę i po telefonicznym wezwaniu przychodzi z posługą do chorego na prośbę pacjenta, rodziny lub personelu szpitala.

Msza św. w Kaplicy szpitalnej (I piętro) odbywa się w każdą niedzielę i święta o godz. 14:30. Posługa sakramentalna ( Spowiedź, Komunia święta, namaszczenie chorych) przy łóżku chorego, podczas Mszy św. oraz na każde telefoniczne wezwanie

 tel.: (89) 762 28 83

tel. kom. 534 343 862

Partnerzy