XIV Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Ratownictwie Medycznym

W dniach 8-10.06.2016 w Olsztynie odbyły się XIV Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym. Przykładem lat poprzednich i tym razem w szranki o miano najlepszego zespołu ratownictwa medycznego Warmii i Mazur stanęły dwa nasze zespoły.

Dwa dni zmagań zespołów z całej Polski, oprócz możliwości poznania pięknych okolic warmińskiego grodu oraz szczycieńskich wrót Warmii i Mazur, obfitowały w przemyślane i wymagające symulacje medyczne. Wypadek komunikacyjny z trzema osobami poszkodowanymi, zatrzymanie krążenia u niemowlęcia, postrzał z broni palnej to tylko kilka mrożących krew w żyłach konkurencji.

Trud przygotowań do zawodów oraz doświadczenie i umiejętności naszych ratowników, pozwoliły na sprawne pokonanie wszystkich zadań jakim musieli sprostać. Zespół broniący tytuł mistrzów województwa uplasował się na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej i tym samym zdobył prawo startu w Finałach Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym. Debiutanci natomiast poznali smak i trud rywalizacji z najlepszymi spośród ratowniczej braci i zajęli 20 miejsce spośród 26 zespołów.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy ratownikom za udział, przelany pot, zjedzone nerwy i godne reprezentowanie naszego szpitala. Życzymy jednocześnie powodzenia w nadchodzących finałach we wrześniu tym razem w Białymstoku.

< >
<
>

Partnerzy