Segregujemy śmieci w Szpitalu

Od 1 listopada obowiązuje w Szpitalu Powiatowym im Jana Pawła II
w Bartoszycach rozbudowany system segregowania odpadów. W związku z tym na terenie Szpitala pojawiły się nowe pojemniki do segregacji odpadów, a nad nimi instrukcje, jak je właściwie segregować.
 
Zbieranie osobno papieru, szkła, tworzyw sztucznych wraz z metalem, a także oddzielnie odpadów BIO pozwala uzyskać najbardziej pełnowartościowe surowce do ponownego przetworzenia.
 
Nowy system segregowania odpadów jest efektem wprowadzonego w życie rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2017 r. poz. 19), którego celem jest zwiększenie przez nasz kraj poziomu odzysku surowców wtórnych.
 
Segregowanie śmieci to nie tylko ekologiczna i ekonomiczna! konieczność, ale też czynność, która jest bardzo przyjemna, nie mówiąc już o tym, że dalece bardziej higieniczna od wrzucania wszystkiego do wspólnego wora, do którego potem aż strach się zbliżać.
 
Mam nadzieję, że coraz bardziej ludziom zależy po prostu na tym, by ich dzieci żyły w piękniejszym i czystszym świecie. Nikt nie chce mieszkać obok wielkiego wysypiska śmieci, a recykling ogranicza powstawanie nowych wysypisk. Ponowne wykorzystanie papieru z odzysku może oznaczać, że kilka milionów drzew nie zostanie wyciętych. Im więcej na rynku rzeczy z recyklingu, tym popyt na nie jest większy. A to oznacza: mniejsze zużycie wody, mniejsze zanieczyszczenie i mniejsze zużycie energii. Recykling pomaga walczyć ze zmianami klimatycznymi, bo przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.
 
Więc kiedy wrzucasz lub nie wrzucasz butelki PET do odpowiedniego pojemnika, to naprawdę ma swoje konsekwencje.
                                                                                                           

 

< >
<
>

Partnerzy