Pracownicy Szpitala z honorową odznaką za Zasługi dla Ochrony Zdrowia

×

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /includes/menu.inc).

Niezmiernie miło nam poinformować, że dwie osoby z naszego szpitala zostały wyróżnione odznaką honorową za Zasługi dla Ochrony Zdrowia nadaną przez Ministra Zdrowia. Koordynator działu Ratownictwa Medycznego i  SOR Wojciech Stefaniak i z-ca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa Małgorzata Jadczak.

Doktor Stefaniak został odznaczony podczas tegorocznych Ogólnopolskich Obchodów Dnia Ratownictwa Medycznego w Dąbrowie Górniczej. Swoją odznakę otrzymał z rąk wiceministra Zdrowia Waldemara Kraski.

Pan Doktor zyskał szczególne uznanie świadcząc wysoką jakość opieki nad pacjentami i wykazując się olbrzymim profesjonalizmem na pełnionym stanowisku. Zaangażowany w działania mające na celu pozyskiwanie środków z różnych źródeł na modernizację, rozwój i wyposażenie Działu Ratownictwa Medycznego i SOR Szpitala Powiatowego w Bartoszycach. Wychodzący z inicjatywą wykonywania nowych zadań, w tym często przekraczających zakres swoich obowiązków, m.in. organizacja Mistrzostw Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym, Konferencji Pracodawców Ratownictwa Medycznego w Rynie, pomysłodawca konkursów plastycznych: ,,Jak Wojtek został ...ratownikiem medycznym” i  „EKO – KARETKA a przy tym jednocześnie pozostaje skromny, - jestem zaszczycony, szczególne podziękowania składam na ręce Dyrektora Szpitala za zgłoszenie mojej kandydatury. Sukces ten jest owocem pracy wielu osób w szczególności personelu SOR i Działu RTM. Dzięki olbrzymieniu wsparciu i zaufaniu Dyrekcji Szpitala kontynuuję rozwój medycyny ratunkowej w Szpitalu Powiatowym w Bartoszycach. Powyższe wyróżnienie zachęca do kontynuacji misji. Przed nami kolejne duże wyzwanie organizacja Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw  w Ratownictwie Medycznych, które odbędą się w Bartoszycach – mówił po otrzymaniu odznaczenia.

Z kolei z-ca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa Małgorzata Jadczak została doceniona za działania organizacyjne szpitala związane z  walką z COVID-19. Swoją odznakę otrzymała z rąk wiceministra Zdrowia Waldemara Kraski w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim.

Dzięki jej wysiłkowi i determinacji w Szpitalu zorganizowano punkt szczepień a także punkty pobrań przy Szpitalu ale i w innych lokalizacjach powiatu bartoszyckiego i lidzbarskiego oraz  mobilny punkt pobrań zabezpieczający pacjentów rejonu powiatu bartoszyckiego. Jej działanie z pewnością wpłynęło na wysoki odsetek zaszczepionych mieszkańców gminy Bartoszyce, a mianowicie Gmina Bartoszyce została liderem w konkursie „Najbardziej Odporna Gmina” w regionie dawnego województwa olsztyńskiego. Małgorzata Jadczak miała swój wkład w powstanie i terminowe zorganizowanie od podstaw Oddziału  Covidowego w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach. Ponadto Pani Małgorzata pełni funkcję Prezesa Fundacji na Rzecz Zdrowia działającej przy Szpitalu Powiatowym w Bartoszycach, co roku organizuje w gminach powiatu bartoszyckiego badania profilaktyczne podnosząc świadomość mieszkańców na temat profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

 

< >
<
>

Partnerzy