Porody rodzinne w Szpitalu w Bartoszycach

Od poniedziałku 15 lutego 2021 r. w Szpitalu Powiatowym w Bartoszycach wznawiamy PORODY RODZINNE, przy obowiązującym reżimie sanitarnym.

Poniżej przedstawiamy obowiązujące zasady postępowania obecności osoby bliskiej przy porodzie:

1. Przy porodzie rodzinnym może uczestniczyć ojciec dziecka.

2. Osoba obecna przy porodzie musi mieć wykonany test na COVID-19 (Abbott).

3. Test będzie wykonywany w SOR Bartoszyce podczas przyjęcia pacjentki rodzącej do szpitala.

4. Osoba towarzysząca rodzącej współuczestniczy w porodzie ( wspomaga fizycznie i psychicznie) i stosuje się do zaleceń położnej i lekarza.

5. Możliwość pobytu osoby towarzyszącej na sali porodowej do 2 godzin po porodzie bez możliwości odwiedzin.