Podsumowanie konferencji

×

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /includes/menu.inc).

18 maja w  Szpitalu Powiatowym w Bartoszycach odbyła się konferencja pt.  Ratujmy położnictwo na Warmii i Mazurach na przykładzie Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Starosty Bartoszyckiego Zbigniewa Nadolnego, Burmistrza Miasta Bartoszyce Piotra Petrykowskiego i Dyrektora Szpitala w Bartoszycach Sławomira Wójcika. Celem konferencji było zwrócenie uwagi samorządów lokalnych gmin i powiatów ościennych na problem infrastruktury oddziału ginekologiczno-położniczego w Bartoszycach. Na zaproszenie odpowiedzieli: Poseł na Sejm Adam Ołdakowski, Dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie Katarzyna Dośla-Szcześniak, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Kętrzynie Wojciech Glinka oraz przedstawiciele samorządów lokalnych z Górowa Iławeckiego - Zastępca Wójta Gminy Górowo Iławeckie Krzysztof Baran, Sępopola – Zastępca Burmistrza Sępopola Piotr Łazar. Część  z zaproszonych gości nie mogła przybyć na konferencję z uwagi na inne obowiązki służbowe, ale skierowała na ręce organizatorów konferencji list z gratulacjami podjęcia ważnego tematu i życzeniami pozytywnych rozwiązań: Wicemarszałek Miron Sycz, Dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Zakrzewski, Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis, Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski. W spotkaniu uczestniczyły także Koordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Koordynator Oddziału Chorób Dziecięcych i Oddziału Noworodkowego, Pielęgniarki i Położne Oddziałowe.

< >
<
>

Partnerzy