Nowy echokardiograf trafił do szpitala

Echokardiograf to nowy sprzęt zakupiony przez Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach, dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego.Rada Powiatu zgodnie z uchwałą Nr VIII/42/2015r z dnia 27 kwietnia 2015r udzieliła dotacji w wysokości 200 000zł dla naszego Szpitala na zakup echokardiografu. Całkowita wartość sprzętu to kwota 262 300zł.

Echokardiograf to specjalistyczny aparat ultrasonograficzny, służący do badań serca i naczyń krwionośnych. Nasz Szpital do tej pory wyposażony był w wyeksploatowany, ponad siedemnastoletni echokardiograf, przy pomocy którego wykonywane były liczne badania zarówno w trybie ostrym (w stanach zagrożenia życia) jak i badania planowe. Pilną koniecznością stał się zakup nowego, zaawansowanego urządzenia, umożliwiającego wykonywanie wysokiej jakości badań przy użyciu współczesnych technik. Aparat oprócz głowicy kardiologicznej wyposażony jest również w głowicę liniową i konweksową, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie przy jej użyciu również badań naczyniwoych oraz badań USG jamy brzusznej.