Nowe ambulanse trafiły do bartoszyckiego szpitala

W miesiącu maju br. Szpital w Bartoszycach kupił dwa nowe ambulanse. Zostały one kupione z dotacji otrzymanej ze Starostwa Powiatowego w Bartoszycach, w wysokości ponad 400 000 zł. Jeden z nich typu C, marki Volkswagen Crafter, trafił już do Stacji Pogotowia w Bisztynku. Nowoczesny sprzęt daje możliwość lepszej organizacji pracy Zespołów Ratownictwa Medycznego, wpływając na komfort i bezpieczeństwo pacjentów oraz na skupienie większej koncentracji na niesieniu pomocy potrzebującym w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Natomiast mniejszy ambulans typu A, marki Volkswagen Up, tzw. transportowy będzie wykorzystywany w ramach wizyt Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej oraz do transportu krwi.