Nowa karetka w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach dzięki dotacji Wojewody Warmińsko- Mazurskiego

Od końca grudnia 2015 roku  nasz Szpital dysponuje nową kartką marki   Renault Master, jest to ambulans typu C.

Pozyskanie nowoczesnego   ambulansu na potrzeby Zespołów Ratownictwa Medycznego, działających w ramach Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego było możliwe dzięki dotacji   Wojewody Warmińsko- Mazurskiego w wysokości 400 000 zł. Ambulans  posiadający mocną jednostkę napędową, spełniający przewidziane  przepisami normy, wyposażony m.in.  w nowoczesne nosze samojezdne,   wielopoziomowe, plecaki ratunkowe, torbę pediatryczną, krzesełko   kardiologiczne, deski ortopedyczne, respirator transportowy, pompę   infuzyjną, ssak akumulatorowy i ręczny, materac próżniowy, kapnometr, mankiet do szybkich przetoczeń oraz defibrylator przyczyni się do   dalszej poprawy bezpieczeństwa medycznego pacjentów znajdujących się w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego.

W dniu 15.02.2016r symbolicznego   przekazania karetki  poprzez  przecięcie wstęgi dokonał Wojewoda   Warmińsko– Mazurski Pan Artur Chojecki,  Pan  Adam Ołdakowski – poseł   na Sejm, Wicemarszałek naszego województwa Pan Miron Sycz, Pan Wojciech   Prokocki - Starosta Powiatu Bartoszyckiego oraz Pan Sławomir Wójcik -  Dyrektor Szpitala. Podczas uroczystości Pan  Wojewoda - Artur Chojecki,  Pan  Starosta – Wojciech Prokocki oraz Pan  Dyrektor Sławomir Wójcik   wręczyli certyfikaty dla Ratowników Medycznych Naszego Szpitala, Którzy   brali udział  w XI Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach  w Ratownictwie  Medycznym  w Bielsko-Białej w dniach 26 – 29 stycznia   2016r. Certyfikaty  odebrali Pan Daniel Rożko, Grzegorz Daniluk i Marek   Bulski.  Ratownicy medyczni naszego szpitala  zajęli 13 miejsce na  49    startujących  drużyn w tym: 41  z Polski i 8  z zagranicy.  Serdecznie   im gratulujemy