Karetka w Rynie

Miło nam poinformować, że od 1 września w Rynie stacjonuje całodobowy zespół Ratownictwa Medycznego typu „P”, którego dysponentem jest Szpital Powiatowy w Bartoszycach. To kolejne zabezpieczenie medyczne w tym mieście, w okresie od czerwca do września stacjonuje tu Wodny Zespół Ratownictwa Medycznego, którego zabezpieczeniem zajmuje się również Szpital w Bartoszycach. Stacjonowanie kołowej karetki znacznie skraca czas dojazdu do pacjentów, wcześniej mieszkańców zabezpieczały zespoły Ratownictwa Medycznego z Mrągowa, Kętrzyna i Giżycka. Karetka miejscowa przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa zarówno mieszkańców jak i turystów odwiedzających Krainę Wielkich Jezior Mazurskich.

W oficjalnym przekazaniu karetki pogotowia brali udział:

Wiceminister Zdrowia – Waldemar Kraska, Senator Małgorzata Kopiczko, Poseł Jerzy Małecki, Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego – Krzysztof Kuriata, Starosta Bartoszycki Jan Zbigniew Nadolny, Burmistrz Rynu Jarosław Filipek.

Ze strony Szpitala Dyrektor Sławomir Wójcik oraz Zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa Małgorzata Jadczak.

Ze strony Starostwa Powiatowego w Giżycku Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich – Krzysztof Paternoga.

Zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy Ryn