Dni Prewencji Cukrzycy w 2015 r. za nami........

14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą, przypadający w rocznicę urodzin Fredericka Bantinga, który wraz z Charles’em Bestem jako pierwszy na świecie zastosował insulinoterapię w leczeniu cukrzycy. W tym dniu,  szczególnie dużo uwagi i troski poświęcamy chorym na tę nieuleczalną jak na razie chorobę. Choroba ta dotyka co roku coraz więcej osób i już od dawna uważana jest za chorobę cywilizacyjną naszych czasów. 
Szczególnie ważna jest profilaktyka cukrzycy – aktywny styl życia, właściwa dieta, unikanie używek i ograniczanie stresu. ­ Ważna jest także świadomość zagrożenia, a gdy już przyjdzie nam osobiście zmierzyć się z tym „cichym zabójcą”, jak nazywana jest cukrzyca, bądźmy na to przygotowani.  W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą i kampani promującej zdrowie  Nasz Szpital pod patronatem Starostwa Powiatowego w Bartoszycach i Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii w dniach 13 – 18.11.2015r zorganizował akcję pomiaru cukru we krwi i  ciśnienia tętniczego  dla mieszkańców naszego powiatu. Pracownicy bartoszyckiego szpitala w dniu 13.11.2015r dokonywali badań w  budynku Starostwa Powiatowego oraz na terenie szpitala. W tym dniu z naszej oferty skorzystały 204 osoby.
Dnia 16.11.2015r Górowo Iławeckie gościło naszych pracowników, przebadaliśmy tam 82 osoby. Kolejnym miejscem naszej akcji było miasto Sępopol, gdzie przebadaliśmy 75 mieszkańców miasta i gminy. Ostatnim miejscem naszej kampani było miasto Bisztynek. W dniu 17.11.2015r z badań skorzystały 72 osoby. Dyrekcja i pracownicy bartoszyckiego szpitala dziękują mieszkańcom naszego powiatu za tak liczny udział w akcji profilaktycznej, która miała na celu uświadomienie jak groźną i podstepną chorobą jest cukrzyca, jak niebezpieczne są jej powikłana i jak niewiele czasu potrzeba, by wykonać badania, które pozwolą ją wykryć.

< >
<
>

Partnerzy