BIAŁA SOBOTA

W dniu 13.04.2019 r pracownicy naszego Szpitala przeprowadzili akcję pod hasłem "Biała Sobota".
Akcję zorganizował Szpital Powiatowy  we współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz Fundacją na Rzecz Zdrowia.
Wyświetlono prezentację o Raku szyjki macicy, zachęcając kobiety do wykonania badania cytologicznego. Pobierano krew na poziom TSH u kobiet, PSA u mężczyzn , glikemii oraz dokonywano pomiaru ciśnienia tętniczego. Pomiaru RR dokonywał uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Górowie Iławeckim z klasy o profilu medycznym, który w przyszłości chciałby zostać Ratownikiem Medycznym.Pod okiem wykwalifikowanej położnej można było nauczyć się prawidłowego samobadania piersi , a 25 kobiet skorzystało z badania USG piersi.
Dzięki Fundacji "Mali Wielcy Ratownicy" uczestnicy mogli zobaczyć jak używać AED i gdzie na terenie naszego powiatu można je znaleźć.
Swoje stoisko zaprezentowała Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bartoszycach. Było również stoisko ze zdrowa żywnością.
Akcja cieszyła sie sporym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta i powiatu.