Oddział Neurologiczny, Oddział Udarowy

×

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /includes/menu.inc).

Oddział Neurologii liczy 14 łóżek

 

W Oddziale leczone są zarówno przewlekłe i ostre choroby neurologiczne. Pacjenci hospitalizowani są najczęściej celem diagnostyki i leczenia bólów i zawrotów głowy, zespołów bólowych kręgosłupa z radikulopatią, neuropatii obwodowych, chorób mięśni, zespołów otępiennych, zaburzeń napadowych, chorób  nowotworowych z zajęciem układu nerwowego oraz autoimmunologicznych, w tym demienilizacyjnych (SM), a także chorób neurozwyrodnieniowych oraz chorób układu pozapiramidowego.

Oddział Udarowy liczy 16 łóżek

 4 łózka znajdują się w obszarze wydzielonym do intensywnego nadzoru neurologicznego. Każde stanowisko posiada możliwość stałego pełnego monitorowania funkcji życiowych oraz dostęp do wentylacji mechanicznej. Pacjent z podejrzeniem udaru mózgu objęty jest wzmożonym nadzorem lekarskim i pielęgniarskim. 12 łóżek tzw. wczesnej rehabilitacji neurologicznej zapewnia możliwość dalszego usprawniania chorych w trakcie pobytu.

W Oddziale Udarowym prowadzona jest kompleksowa diagnostyka i leczenie chorób naczyniowych ośrodkowego układu nerwowego, a w szczególności nagłych udarów mózgu krwotocznych i niedokrwiennych. Proces leczenia udaru mózgu obejmuje tryb szybkiej ścieżki udarowej z prenotyfikacją i wdrożony jest zgodnie z aktualnymi standardami postępowania  uwzględniając elementy diagnostyki, farmakoterapii oraz wczesnej rehabilitacji neurologicznej. Oddziały pełnią stały, ostry dyżur neurologiczny.

 

 

Wyposażenie oddziału/jednostki: 

Pacjenci Oddziału mają dostęp do specjalistycznej aparatury medycznej – RM, TK. Oddział korzysta z doskonałego zaplecza diagnostycznego Szpitala tj. Zakładu Radiologii z pracowniami RTG, USG oraz Pracowni EMG i EEG znajdującej się w Oddziale. Ponadto oddział prężnie  współpracuje z lekarzami innych specjalizacji w szpitalu.
 

Warunki przyjęcia na oddział: 

Procedura przyjęcia pacjentów do Oddziału Neurologicznego, Oddziału Udarowego
 

  1. Do oddziału przyjmowani są pacjenci w trybie planowym i pilnym:

- ze skierowaniem od lekarza; przyjęcie w Izbie Przyjęć,
- bez skierowania: dotyczy pacjentów z SOR i innych oddziałów tutejszego szpitala.

  1. Pacjenci przyjmowani w trybie planowym po wcześniejszym uzgodnieniu terminu przyjęcia. Pacjenci powinni także oprócz skierowania dostarczyć posiadaną dokumentację medyczną, spis przyjmowanych leków (a także własne specjalistyczne leki) oraz niezbędne rzeczy osobiste.
  2. Pacjenci zgłaszający się ze skierowaniem bez ustalonego wcześniej terminu - po ew. wykonaniu niezbędnych badań dodatkowych i weryfikacji przez lekarza:

-  jeśli nie są przyjmowani do szpitala – mają wydaną pisemną odmowę przyjęcia oraz ew. skierowanie do innego oddziału lub są przekierowani do SOR celem pogłębienia diagnostyki i wstępnego leczenia,
- mają wyznaczony termin przyjęcia (są wpisani na listę osób oczekujących w kolejce medycznej) - jeśli ich stan nie zagraża zdrowiu lub życiu oraz nie wymagają natychmiastowej pomocy,
- są przyjmowani do oddziału.

Koordynator/ Kierownik

dr n.med. Aleksandra Wińska specjalista neurolog

Lekarze/ kadra

lek. Ewelina Zarucka - specjalista neurolog
lek. Łukasz Dębowski - specjalista neurolog
lek. Kanstantsin Bolatau - specjalista neurolog
 

Pielęgniarka/ Położna oddziałowa

Pielęgniarka/Położna Oddziałowa: 
mgr Wioleta Kaliszuk - specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii
Telefony: 

gabinet lekarski: (89) 675 22 92
punkt pielęgniarski: (89) 675 22 94
koordynator : (89) 675 22 97
oddziałowa: (89) 675 22 98

Partnerzy